Mens 2s
& Womens 2s AA
Schedule

Current Standings

RankWinsLossWin%Team
116576.19%Buxton / Blakeley
215671.43%Mackawiak / Trascos
315671.43%Tse / Riggott
417770.83%Gould / Gould
515962.50%Cummings / Lin
6101147.62%Mihalko / Johnston
761233.33%Woolrich / Arcari
851623.81%Barnes / Wilson
951623.81%Carey / Dasilva
1051920.83%McCormick / Fish
1121611.11%Reisert / Tang

Mens 2s Open Playoffs (week 9 & week 10)

Matches are Best of 3 (21/21/15)

Please show up 15 before scheduled time 

Round/SeriesDate / Time / Court
Round : Round of 16
Series 11st Overall (Blakely / Buxton)Bye
Series 2 Week 9 - May 12th - Court 3 - 530pm 8th Overall (Barnes / Wilson) 9th Overall (Carey / Dasilva)
Series 34th Overall (Gould / Gould)Bye
Series 4 Week 9 - May 12th - Court 2 - 730pm 5th Overall (Cummings / Lin)Bye
Series 52nd Overall (Mackawiak / Trascos)Bye
Series 6 Week 9 - May 12th - Court 1 - 730pm 7th Overall (Woolrich / Arcari) 10th Overall (McCormick / Fish)
Series 73rd Overall (Tse / Riggott)Bye
Series 8 Week 9 - May 12th - Court 3 - 730pm 6th Overall (Mihalko / Johnston) 11th Overall (Reisert / Tang)
Round : Placement Games
11th Place GameWeek 10 - May 19th - Court 2 - 530pm Loser of Series 4 (Court time)Reisert / Tang (LS8, 0-2)
9th Place GameWeek 10 - May 19th - Court 2 - 630pm Dasilva / Carey (LS2, 0-2)McCormick / Fish (LS6, 0-2)
Round : Quarter-Finals
Series 9 Week 9 - May 12th - Court 3 - 630pm Winner of Series 1 (Blakely / Buxton) Barnes / Wilson (WS2, 2-0)
Series 10 Week 9 - May 12th - Court 1 - 830pm Winner of Series 4 (Cummings / Lin) Winner of Series 3 (Gould/Gould)
Series 11Week 9 - May 12th - Court 2 - 830pm Winner of Series 5 (Mackawiak / Trascos)Woolrich / Arcari (WS6, 2-0)
Series 12Week 9 - May 12th - Court 3 - 830pm Winner of Series 7 (Tse / Riggot)Mihalko / Johnston (WS8, 2-0)
Round : Placement Games
7th Place GameWeek 10 - May 19th - Court 2 - 730pm Barns / Wilson (LS9, 0-2)Woolrich / Acrai (LS11, 0-2)
5th Place GameWeek 10 - May 19th - Court 2 - 830pm Cumming / Lin (LS10, 0-2)Mihalko / Johnston (LS12, 0-2)
Round : Semi-Finals
Series 13Week 10 - May 19th - Court 1 - 730pm Blakely / Buxton (WS9, 2-0)Gould / Gould (WS10, 2-0)
Series 14Week 10 - May 19th - Court 3 - 730pm Mackawiak / Trascos (WS11, 2-0)Tse / Riggott (WS12, 2-0)
Round : Placement Games
3rd Place GameWeek 10 - May 19th - Court 1 - 830pm Gould / Gould (LS13, 0-2)Riggott / Tse (LS14, 1-2)
Round : Finals
Series 15Week 10 - May 19th - Court 3 - 830pm Blakely / Buxton (WS13, 2-0)Mackawiak / Trascos (WS14,2-1)

Mens 2s AA Playoffs (week 9 & week 10)

Matches are Best of 3 (21/21/15)

Please show up 15 before scheduled time 

Round/SeriesDate / Time / Court
Round : Semi-Finals
Series 1Week 9 - May 12th - Court 1 - 530pm 1st Overall (Link / Rericha) 4th Overall (Weise / O'Brien)
Series 2 Week 9 - May 12th - Court 2 - 530pm 2nd Overall (Wheeler / Sullivan)3rd Overall (Montoya / Herz)
Round : 3rd Place Game
3rd Place GameWeek 10 - May 19th - Court 1 - 630pm Weise / O'Brien (LS1, 0-2)Montoya / Herz (LS2, 0-2)
Round : Finals
FinalsWeek 10 - May 19th - Court 3 - 630pm Link / Rericha (WS1, 2-0)Wheeler / Sullivan (WS2, 2-0)

Womens 2s AA Playoffs (week 9 & week 10)

Matches are Best of 3 (21/21/15)

Please show up 15 before scheduled time 

Round/SeriesDate / Time / Court
Round : Semi-Finals
Series 1Week 9 - May 12th - Court 1 - 630pm 1st Overall (Boudreaux / O'Connell) 4th Overall (Smith / Gennottie)
Series 2Week 9 - May 12th - Court 2 - 630pm 2nd Overall (Jones / Ciricilo) 3rd Overall (Sim / Sisco)
Round : 3rd Place Game
3rd Place GameWeek 10 - May 19th - Court 1 - 530pm Smith / Gennottie (LS1, 0-2)Sim / Sisco (LS2, 1-2)
Round : Finals
FinalsWeek 10 - May 19th - Court 3 - 530pm Bourdeaux / O'Connell (WS1, 2-0)Jones / Ciricilo (WS2, 2-1)

Regular Schedule

DATETimeCOURTMatch Up
Week 1
Wed, March 175:30 PMCourt 1Jon Mihalko / Paul Johnston
vs
Steve Mackawiak /Jim Trascos
Wed, March 175:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, March 175:30 PMCourt 3Chris Barnes / Randy Wilson
vs
Billy McCormick / Mitch Fish
Wed, March 176:45 PMCourt 1Brett Gould / Dan Gould
vs
Leon Tse / Scott Riggott
Wed, March 176:45 PMCourt 2Book This Court
Wed, March 176:45 PMCourt 3Jennifer Sim / Katherine Sisco
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, March 178:00 PMCourt 1Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
Wed, March 178:00 PMCourt 2Kyle Reisert / Heng Tang
vs
Bye (Court Time)
Wed, March 178:00 PMCourt 3Brendan Woolrich / Joel Arcari
vs
Jeff Cummings / TBD
Wed, March 179:15 PMCourt 1Connor Link / Tristan Rericha
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, March 179:15 PMCourt 2Owen Carey / Matt Dasilva
vs
Tyler Buxton / Robert Blakeley
Wed, March 179:15 PMCourt 3Chris Montoya / Erik Herz
vs
Jarick Weise / Pat OBrien
Week 2
Wed, March 245:30 PMCourt 1Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Jennifer Sim / Katherine Sisco
Wed, March 245:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, March 245:30 PMCourt 3Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, March 246:45 PMCourt 1Chris Montoya / Erik Herz
vs
Connor Link / Tristan Rericha
Wed, March 246:45 PMCourt 2Book This Court
Wed, March 246:45 PMCourt 3Jarick Weise / Pat OBrien
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, March 248:00 PMCourt 1Tyler Buxton / Robert Blakeley
vs
Kyle Reisert / Heng Tang
Wed, March 248:00 PMCourt 2Owen Carey / Matt Dasilva
vs
Jeff Cummings / TBD
Wed, March 248:00 PMCourt 3Jon Mihalko / Paul Johnston
vs
Bye (Court Time)
Wed, March 249:15 PMCourt 1Billy McCormick / Mitch Fish
vs
Brett Gould / Dan Gould
Wed, March 249:15 PMCourt 2Brendan Woolrich / Joel Arcari
vs
Leon Tse / Scott Riggott
Wed, March 249:15 PMCourt 3Steve Mackawiak /Jim Trascos
vs
Chris Barnes / Randy Wilson
Week 3
Wed, March 315:30 PMCourt 1Chris Barnes / Randy Wilson
vs
Brett Gould / Dan Gould
Wed, March 315:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, March 315:30 PMCourt 3Jeff Cummings / TBD
vs
Tyler Buxton / Robert Blakeley
Wed, March 316:45 PMCourt 1Owen Carey / Matt Dasilva
vs
Brendan Woolrich / Joel Arcari
Wed, March 316:45 PMCourt 2Book This Court
Wed, March 316:45 PMCourt 3Jon Mihalko / Paul Johnston
vs
Kyle Reisert / Heng Tang
Wed, March 318:00 PMCourt 1Bye (Court Time)
vs
Steve Mackawiak /Jim Trascos
Wed, March 318:00 PMCourt 2Leon Tse / Scott Riggott
vs
Billy McCormick / Mitch Fish
Wed, March 318:00 PMCourt 3Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
vs
Jennifer Sim / Katherine Sisco
Wed, March 319:15 PMCourt 1Chris Montoya / Erik Herz
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, March 319:15 PMCourt 2Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, March 319:15 PMCourt 3Jarick Weise / Pat OBrien
vs
Connor Link / Tristan Rericha
Week 4
Wed, April 75:30 PMCourt 1Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
Wed, April 75:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, April 75:30 PMCourt 3Chris Montoya / Erik Herz
vs
Jarick Weise / Pat OBrien
Wed, April 76:45 PMCourt 1Connor Link / Tristan Rericha
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, April 76:45 PMCourt 2Book This Court
Wed, April 76:45 PMCourt 3Billy McCormick / Mitch Fish
vs
Brendan Woolrich / Joel Arcari
Wed, April 78:00 PMCourt 1Jeff Cummings / TBD
vs
Kyle Reisert / Heng Tang
Wed, April 78:00 PMCourt 2Steve Mackawiak /Jim Trascos
vs
Tyler Buxton / Robert Blakeley
Wed, April 78:00 PMCourt 3Leon Tse / Scott Riggott
vs
Chris Barnes / Randy Wilson
Wed, April 79:15 PMCourt 1Jennifer Sim / Katherine Sisco
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, April 79:15 PMCourt 2Bye (Court Time)
vs
Owen Carey / Matt Dasilva
Wed, April 79:15 PMCourt 3Brett Gould / Dan Gould
vs
Jon Mihalko / Paul Johnston
Week 5
Wed, April 145:30 PMCourt 1Owen Carey / Matt Dasilva
vs
Kyle Reisert / Heng Tang
Wed, April 145:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, April 145:30 PMCourt 3Jarick Weise / Pat OBrien
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, April 146:45 PMCourt 1Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Jennifer Sim / Katherine Sisco
Wed, April 146:45 PMCourt 2Book This Court
Wed, April 146:45 PMCourt 3Chris Montoya / Erik Herz
vs
Connor Link / Tristan Rericha
Wed, April 148:00 PMCourt 1Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, April 148:00 PMCourt 2Jon Mihalko / Paul Johnston
vs
Chris Barnes / Randy Wilson
Wed, April 148:00 PMCourt 3Jeff Cummings / TBD
vs
Leon Tse / Scott Riggott
Wed, April 149:15 PMCourt 1Tyler Buxton / Robert Blakeley
vs
Bye (Court Time)
Wed, April 149:15 PMCourt 2Steve Mackawiak /Jim Trascos
vs
Billy McCormick / Mitch Fish
Wed, April 149:15 PMCourt 3Brendan Woolrich / Joel Arcari
vs
Brett Gould / Dan Gould
Week 6
Wed, April 215:30 PMCourt 1Chris Montoya / Erik Herz
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, April 215:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, April 215:30 PMCourt 3Steve Mackawiak /Jim Trascos
vs
Brendan Woolrich / Joel Arcari
Wed, April 216:45 PMCourt 1Jeff Cummings / TBD
vs
Brett Gould / Dan Gould
Wed, April 216:45 PMCourt 2Rental
Wed, April 216:45 PMCourt 3Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, April 218:00 PMCourt 1Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
vs
Jennifer Sim / Katherine Sisco
Wed, April 218:00 PMCourt 2Bye (Court Time)
vs
Chris Barnes / Randy Wilson
Wed, April 218:00 PMCourt 3Billy McCormick / Mitch Fish
vs
Owen Carey / Matt Dasilva
Wed, April 219:15 PMCourt 1Kyle Reisert / Heng Tang
vs
Leon Tse / Scott Riggott
Wed, April 219:15 PMCourt 2Jarick Weise / Pat OBrien
vs
Connor Link / Tristan Rericha
Wed, April 219:15 PMCourt 3Tyler Buxton / Robert Blakeley
vs
Jon Mihalko / Paul Johnston
Week 7
Wed, April 285:30 PMCourt 1Billy McCormick / Mitch Fish
vs
Jon Mihalko / Paul Johnston
Wed, April 285:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, April 285:30 PMCourt 3Jennifer Sim / Katherine Sisco
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, April 286:45 PMCourt 1Leon Tse / Scott Riggott
vs
Tyler Buxton / Robert Blakeley
Wed, April 286:45 PMCourt 2Book This Court
Wed, April 286:45 PMCourt 3Chris Montoya / Erik Herz
vs
Jarick Weise / Pat OBrien
Wed, April 288:00 PMCourt 1Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
Wed, April 288:00 PMCourt 2Steve Mackawiak /Jim Trascos
vs
Jeff Cummings / TBD
Wed, April 288:00 PMCourt 3Brett Gould / Dan Gould
vs
Owen Carey / Matt Dasilva
Wed, April 289:15 PMCourt 1Connor Link / Tristan Rericha
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, April 289:15 PMCourt 2Kyle Reisert / Heng Tang
vs
Chris Barnes / Randy Wilson
Wed, April 289:15 PMCourt 3Bye (Court Time)
vs
Brendan Woolrich / Joel Arcari
Week 8
Wed, May 55:30 PMCourt 1Owen Carey / Matt Dasilva
vs
Jon Mihalko / Paul Johnston
Wed, May 55:30 PMCourt 2Book This Court
Wed, May 55:30 PMCourt 3Chris Barnes / Randy Wilson
vs
Tyler Buxton / Robert Blakeley
Wed, May 56:45 PMCourt 1Brett Gould / Dan Gould
vs
Steve Mackawiak /Jim Trascos
Wed, May 56:45 PMCourt 2Book This Court
Wed, May 56:45 PMCourt 3Chris Montoya / Erik Herz
vs
Connor Link / Tristan Rericha
Wed, May 58:00 PMCourt 1Leon Tse / Scott Riggott
vs
Bye (Court Time)
Wed, May 58:00 PMCourt 2Billy McCormick / Mitch Fish
vs
Jeff Cummings / TBD
Wed, May 58:00 PMCourt 3Marissa Bourdreau / Megan O’Connell
vs
Erica Smith / Lori Gennottie
Wed, May 59:15 PMCourt 1Jarick Weise / Pat OBrien
vs
Dave Wheeler / Chris Sullivan
Wed, May 59:15 PMCourt 2Brendan Woolrich / Joel Arcari
vs
Kyle Reisert / Heng Tang
Wed, May 59:15 PMCourt 3Kris Jones / Laurie Ciricilo
vs
Jennifer Sim / Katherine Sisco
Week 9 & 10
Check Playoff Schedule

Have Fun & Win Prizes

Sign up your team now to win prizes and gain bragging rights.