Thursday Schedule
Coed 2s AA & Mixed 4s

Current Standings

Pool A

Coed 2s AA - Pool A
RankWinsLossWin%Team
19375.00%Blakeley / Weaver
29660.00%Cummings / Seyfert
36650.00%Johnson / Lin
46650.00%Rericha / Sakowicz
55741.67%Gramaglia / McCormick
65741.67%Wells / Benedict

Pool B

Coed 2s AA - Pool B
RankWinsLossWin%Team
12433.33%Slonski / Wheeler
2
3
4
5
6

Coed 2s AA Playoffs (week 9 & week 10)

Matches are Best of 3 (21/21/15)

Please show up 15 before scheduled time 

Round/SeriesDate / Time / Court
Round : Round of 16
Series 1N/A1st Pool ABye
Series 2 Week 9 - Thurs, March 4th - 5:30 - Court 14th Pool B5th Pool A
Series 3Week 9 - Thurs, March 4th - 6:30 - Court 22nd Pool B7th Pool A
Series 4 Week 9 - Thurs, March 4th - 6:30 - Court 13rd Pool A6th Pool B
Series 5N/A1st Pool BBye
Series 6 Week 9 - Thurs, March 4th - 7:30 - Court 14th Pool A5th Pool B
Series 7Week 9 - Thurs, March 4th - 7:30 - Court 22nd Pool A7th Pool B
Series 8 Week 9 - Thurs, March 4th - 7:30 - Court 33rd Pool B6th Pool A
Round : Placement Games
11th Place GameWeek 9 - Thurs, March 4th - 9:30 - Court 2Loser of Series 4Loser of Series 8
9th Place GameWeek 9 - Thurs, March 4th - 9:30 - Court 3Loser of Series 2Loser of Series 6
Round : Quarter-Finals
Series 9 Week 9 - Thurs, March 4th - 8:30 - Court 1Winner of Series 1 (1st Pool A)Winner of Series 2
Series 10 Week 9 - Thurs, March 4th - 8:30 - Court 2Winner of Series 3Winner of Series 4
Series 11Week 9 - Thurs, March 4th - 8:30 - Court 3Winner of Series 5 (1st Pool B)Winner of Series 6
Series 12Week 9 - Thurs, March 4th - 9:30 - Court 1Winner of Series 7Winner of Series 8
Round : Placement Games
7th Place GameWeek 10 - Thurs, March 11th - 6:30 - Court 2Loser of Series 9Loser of Series 11
5th Place GameWeek 10 - Thurs, March 11th - 6:30 - Court 3Loser of Series 10Loser of Series 12
Round : Semi-Finals
Series 13Week 10 - Thurs, March 11th - 7:30 - Court 1Winner of Series 9Winner of Series 10
Series 14Week 10 - Thurs, March 11th - 7:30 - Court 3Winner of Series 11Winner of Series 12
Round : Placement Games
3rd Place GameWeek 10 - Thurs, March 11th - 8:30 - Court 3Loser of Series 13Loser of Series 14
Round : Finals
Series 15Week 10 - Thurs, March 11th - 8:30 - Court 1Winner of Series 13Winner of Series 14

Mixed 4s Playoffs (week 9 & week 10)

Matches are Best of 3 (21/21/15)

Please show up 15 before scheduled time 

Round/SeriesDate / Time / Court
Round : Semi-Finals
Play-In Week 9 - Thurs, March 4th - 5:30 - Court 34th (B) Overall 5th (B) Overall
Series 1Week 9 - Thurs, March 4th - 6:30 - Court 31st (B) Overall Winner of play-In (B)
Series 2 Week 9 - Thurs, March 4th - 5:30 - Court 22nd (B) Overall3rd (B) Overall
Round : Placement Games
3rd Place GameWeek 10 - Thurs, March 11th - 5:30 - Court 1Loser Series 1 (B)Loser Series 2 (B)
5th Place Revenge Week 10 - Thurs, March 11th - 6:30 - Court 1Loser Play-In (B)(challange either team from 3rd place game)
Round : Finals
FinalsWeek 10 - Thurs, March 11th - 5:30 - Court 3Winner of Series 1 (B)Winner of Series 2 (B)

Regular Schedule

DATE TimeCOURTMatch Up
Week 1
Thu, March 185:30 PMCourt 1Jon Mihalko / Kelsey Selig
vs
Oscar Lin / Erin Johnson
Thu, March 185:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, March 185:30 PMCourt 3Emily Gramaglia / William McCormmick
vs
Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
Thu, March 186:45 PMCourt 1Bob Blakely / Sadie Weaver
vs
Jane Wells / Greg Benedict
Thu, March 186:45 PMCourt 2Book This Court
Thu, March 186:45 PMCourt 3LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
vs
Chris Sullivan / Marissa Boudreau
Thu, March 188:00 PMCourt 1Zach Droesch / Jay S
vs
Earl Ziegler / Niki Bowski
Thu, March 188:00 PMCourt 2 BYE (Court Time)
vs
Bye (Court Time)
Thu, March 188:00 PMCourt 3Volleyfasahh – Zach Maitland vs Sunova Beach – Bonnie Lovell
Thu, March 189:15 PMCourt 1Assembly Required – Jack Mckean vs Sandstorm – Samantha Hruska
Thu, March 189:15 PMCourt 2Notorious D.I.G. – Megan Holt vs Bye (Court Time)
Thu, March 189:15 PMCourt 3Random Friends – Chris Montoya vs The Sisterhood of the Traveling Spandex – Morgan Riewets
Week 2
Thu, March 255:30 PMCourt 1The Sisterhood of the Traveling Spandex – Morgan Riewets vs Volleyfasahh – Zach Maitland
Thu, March 255:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, March 255:30 PMCourt 3Bye (Court Time) vs Assembly Required – Jack Mckean
Thu, March 256:45 PMCourt 1Sandstorm – Samantha Hruska vs Random Friends – Chris Montoya
Thu, March 256:45 PMCourt 2Sunova Beach – Bonnie Lovell vs Notorious D.I.G. – Megan Holt
Thu, March 256:45 PMCourt 3Earl Ziegler / Niki Bowski
vs
Bye (Court Time)
Thu, March 258:00 PMCourt 1Zach Droesch / Jay S
vs
Chris Sullivan / Marissa Boudreau
Thu, March 258:00 PMCourt 2Jon Mihalko / Kelsey Selig
vs
Bye (Court Time)
Thu, March 258:00 PMCourt 3Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
vs
Bob Blakely / Sadie Weaver
Thu, March 259:15 PMCourt 1LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
vs
Jane Wells / Greg Benedict
Thu, March 259:15 PMCourt 2Book This Court
Thu, March 259:15 PMCourt 3Oscar Lin / Erin Johnson
vs
Emily Gramaglia / William McCormmick
Week 3
Thu, April 15:30 PMCourt 1Volleyfasahh – Zach Maitland vs Notorious D.I.G. – Megan Holt
Thu, April 15:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 15:30 PMCourt 3Chris Sullivan / Marissa Boudreau
vs
Earl Ziegler / Niki Bowski
Thu, April 16:45 PMCourt 1Emily Gramaglia / William McCormmick
vs
Bob Blakely / Sadie Weaver
Thu, April 16:45 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 16:45 PMCourt 3Sunova Beach – Bonnie Lovell vs Sandstorm – Samantha Hruska
Thu, April 18:00 PMCourt 1Sam Slonski / Dave Wheeler
vs
Oscar Lin / Erin Johnson
Thu, April 18:00 PMCourt 2Jon Mihalko / Kelsey Selig
vs
Bye (Court Time)
Thu, April 18:00 PMCourt 3Zach Droesch / Jay S
vs
LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
Thu, April 19:15 PMCourt 1Jane Wells / Greg Benedict
vs
Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
Thu, April 19:15 PMCourt 2Random Friends – Chris Montoya vs Assembly Required – Jack Mckean
Thu, April 19:15 PMCourt 3The Sisterhood of the Traveling Spandex – Morgan Riewets vs Bye (Court Time)
Week 4
Thu, April 85:30 PMCourt 1Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
vs
LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
Thu, April 85:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 85:30 PMCourt 3Sandstorm – Samantha Hruska vs The Sisterhood of the Traveling Spandex – Morgan Riewets
Thu, April 86:45 PMCourt 1Sam Slonski / Dave Wheeler
vs
Zach Droesch / Jay S
Thu, April 86:45 PMCourt 2Assembly Required – Jack Mckean vs Sunova Beach – Bonnie Lovell
Thu, April 86:45 PMCourt 3Oscar Lin / Erin Johnson
vs
Earl Ziegler / Niki Bowski
Thu, April 88:00 PMCourt 1Jane Wells / Greg Benedict
vs
Emily Gramaglia / William McCormmick
Thu, April 88:00 PMCourt 2Bob Blakely / Sadie Weaver
vs
Jon Mihalko / Kelsey Selig
Thu, April 88:00 PMCourt 3Bye (Court Time) vs Volleyfasahh – Zach Maitland
Thu, April 89:15 PMCourt 1Notorious D.I.G. – Megan Holt vs Random Friends – Chris Montoya
Thu, April 89:15 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 89:15 PMCourt 3Chris Sullivan / Marissa Boudreau
vs
Bye (Court Time)
Week 5
Thu, April 155:30 PMCourt 1Earl Ziegler / Niki Bowski
vs
Sam Slonski / Dave Wheeler
Thu, April 155:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 155:30 PMCourt 3Jon Mihalko / Kelsey Selig
vs
Emily Gramaglia / William McCormmick
Thu, April 156:45 PMCourt 1Chris Sullivan / Marissa Boudreau
vs
Jane Wells / Greg Benedict
Thu, April 156:45 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 156:45 PMCourt 3Zach Droesch / Jay S
vs
Bye (Court Time)
Thu, April 158:00 PMCourt 1Oscar Lin / Erin Johnson
vs
Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
Thu, April 158:00 PMCourt 2LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
vs
Bob Blakely / Sadie Weaver
Thu, April 158:00 PMCourt 3Sunova Beach – Bonnie Lovell vs The Sisterhood of the Traveling Spandex – Morgan Riewets
Thu, April 159:15 PMCourt 1Volleyfasahh – Zach Maitland vs Sandstorm – Samantha Hruska
Thu, April 159:15 PMCourt 2Random Friends – Chris Montoya vs Bye (Court Time)
Thu, April 159:15 PMCourt 3Assembly Required – Jack Mckean vs Notorious D.I.G. – Megan Holt
Week 6
Thu, April 225:30 PMCourt 1Volleyfasahh – Zach Maitland vs Random Friends – Chris Montoya
Thu, April 225:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 225:30 PMCourt 3Sandstorm – Samantha Hruska vs Notorious D.I.G. – Megan Holt
Thu, April 226:45 PMCourt 1The Sisterhood of the Traveling Spandex – Morgan Riewets vs Assembly Required – Jack Mckean
Thu, April 226:45 PMCourt 2Bye (Court Time) vs Sunova Beach – Bonnie Lovell
Thu, April 226:45 PMCourt 3Earl Ziegler / Niki Bowski
vs
Jon Mihalko / Kelsey Selig
Thu, April 228:00 PMCourt 1Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
vs
Zach Droesch / Jay S
Thu, April 228:00 PMCourt 2Bye (Court Time)
vs
Emily Gramaglia / William McCormmick
Thu, April 228:00 PMCourt 3Chris Sullivan / Marissa Boudreau
vs
Bob Blakely / Sadie Weaver
Thu, April 229:15 PMCourt 1 Sam Slonski / Dave Wheeler
vs
Jane Wells / Greg Benedict
Thu, April 229:15 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 229:15 PMCourt 3Oscar Lin / Erin Johnson
vs
LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
Week 7
Thu, April 295:30 PMCourt 1Sandstorm – Samantha Hruska vs Bye (Court Time)
Thu, April 295:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 295:30 PMCourt 3The Sisterhood of the Traveling Spandex – Morgan Riewets vs Notorious D.I.G. – Megan Holt
Thu, April 296:45 PMCourt 1Oscar Lin / Erin Johnson
vs
Chris Sullivan / Marissa Boudreau
Thu, April 296:45 PMCourt 2Sunova Beach – Bonnie Lovell vs Random Friends – Chris Montoya
Thu, April 296:45 PMCourt 3Jane Wells / Greg Benedict
vs
Earl Ziegler / Niki Bowski
Thu, April 298:00 PMCourt 1Volleyfasahh – Zach Maitland vs Assembly Required – Jack Mckean
Thu, April 298:00 PMCourt 2Bye (Court Time)
vs
LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
Thu, April 298:00 PMCourt 3Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
vs
Jon Mihalko / Kelsey Selig
Thu, April 299:15 PMCourt 1Bob Blakely / Sadie Weaver
vs
Zach Droesch / Jay S
Thu, April 299:15 PMCourt 2Book This Court
Thu, April 299:15 PMCourt 3 Sam Slonski / Dave Wheeler
vs
Emily Gramaglia / William McCormmick
Week 8
Thu, May 65:30 PMCourt 1Zach Droesch / Jay S
vs
Jon Mihalko / Kelsey Selig
Thu, May 65:30 PMCourt 2Book This Court
Thu, May 65:30 PMCourt 3LeAnne Sakowicz / Tristan Rericha
vs
Sam Slonski / Dave Wheeler
Thu, May 66:45 PMCourt 1Mixed 4s Rivarly Game (1st Overall vs 2nd Overall)
Thu, May 66:45 PMCourt 2Mixed 4s Rivarly Game (3rd Overall vs 4th Overall)
Thu, May 66:45 PMCourt 3Mixed 4s Rivarly Game (5th Overall vs 6th Overall)
Thu, May 68:00 PMCourt 1Mixed 4s Rivarly Game (7th Overall vs Challenge any team)
Thu, May 68:00 PMCourt 2Emily Gramaglia / William McCormmick
vs
Earl Ziegler / Niki Bowski
Thu, May 68:00 PMCourt 3Bob Blakely / Sadie Weaver
vs
Oscar Lin / Erin Johnson
Thu, May 69:15 PMCourt 1Jeff Cummings / Kerstin Seyfert
vs
Chris Sullivan / Marissa Boudreau
Thu, May 69:15 PMCourt 2Book This Court
Thu, May 69:15 PMCourt 3Jane Wells / Greg Benedict
vs
Bye (Court Time)
Week 9 & 10
Check Playoff Schedule

Have Fun & Win Prizes

Sign up your team now to win prizes and gain bragging rights.